
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Pearl Gecko |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SmartCard, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 32 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.85V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 24x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 48-QFN (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 1000 |
Current price of EFM32PG1B200F128GM48-C0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 44QFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP
CAP CER 4700PF 25V X7R 1206
CAP CER 0.082UF 100V C0G 2225
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48QFN
ERC-50 39.2K 1% T-2 RNC50H3922FS