
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SAM4CM |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4F |
| Core Size: | 32-Bit Dual-Core |
| Speed: | 120MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 52 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 128K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.62V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 6x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 180 |
Current price of ATSAM4CMP8CC-AU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 24QFN
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 128TQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
DIODE GEN PURP 200V 250A DO205AB
COPPER PATCH CORD CAT 6A
COPPER PATCH CORD 6A