
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STM32L4 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 80MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, MMC/SD, QSPI, SAI, SPI, SWPMI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 52 |
| Program Memory Size: | 1MB (1M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 320K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.71V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 16x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of STM32L4A6RGT7TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 49DSBGA
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16TSSOP
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64BGA
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP
IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 44VQFN
OM4 12F TRUNK LSZH PANMPO F