
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G13 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 38 |
| Program Memory Size: | 384KB (384K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 24K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 12x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 52-LQFP |
| Supplier Device Package: | 52-LQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F100JKAFA#10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN
MOTORIZED IMPELLER
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64VFBGA
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 52LQFP
DIODE GEN PURP 1.6KV 150A DO205