
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCS12 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | 12V1 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 25MHz |
| Connectivity: | IrDA, LINbus, SCI, SPI |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 26 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 512 x 8 |
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.13V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-LQFP |
| Supplier Device Package: | 32-LQFP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of S9S12GN16F1MLCR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20TSSOP
IC MCU 32B 2.112MB FLASH 320PBGA
IC MCU 120LQFP
ANTI SULFURATION PRECISION CHIP
CAP CER 1210 1.6NF 50V ULTRA STA
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP
FMT OM3 MPO12(M-M) B 24F 68M