
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCS12 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | 12V1 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 25MHz |
| Connectivity: | IrDA, LINbus, SCI, SPI |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 26 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 512 x 8 |
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.13V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-LQFP |
| Supplier Device Package: | 32-LQFP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of S9S12GN16F1MLC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 66KB FLASH 80TQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SOIC
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFP
XTAL OSC PROG XO LVDS 2.5V 25PPM
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP
MIC 4P M/MFE 8M ST/ST 360 SHLD