
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 18F |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 36 |
| Program Memory Size: | 48KB (24K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| RAM Size: | 3.25K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.2V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 11x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-TQFP |
| Supplier Device Package: | 44-TQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1200 |
Current price of PIC18F4585T-I/PT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP
DIODE MODULE 100V 120A TO249AB
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44TQFP
FXPC OM1 SC_DX ST 2.5M