
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RX600 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RX |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 100MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, LINbus, SCI, SPI, USB |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 133 |
| Program Memory Size: | 1.5MB (1.5M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 32K x 8 |
| RAM Size: | 128K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 8x10b, 21x12b; D/A 2x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 177-TFLGA |
| Supplier Device Package: | 177-TFLGA (8x8) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 75 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of R5F563NDCDLC#U0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 52LQFP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 24VQFN
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 100LFQFP
IC MCU 32BIT 1.5MB FLSH 177TFLGA
KNOB SMOOTH THERMOSET POLYESTER
KNOB 4 ARM 1/4"-20 PHENOLIC