
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SAM L11 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M23 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 17 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 2K x 8 |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.62V ~ 3.63V |
| Data Converters: | A/D 5x12b; D/A 1x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 24-VQFN (4x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of ATSAML11D16A-MFT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64QFN
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP
FIXED IND 100NH 49A 0.5 MOHM SMD
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 24VQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP
DUAL COMPARATOR