
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 16F |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 12 |
| Program Memory Size: | 7KB (4K x 14) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 8x10b; D/A 1x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package: | 14-PDIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 690 |
Current price of PIC16LF1704-E/P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 145TFLGA
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 40DIP
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 337NFBGA
FIXED IND 6.8UH 840MA 198 MOHM
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 38TSSOP
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14DIP
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 56A