
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPC56xx Qorivva |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | e200z650 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 116MHz |
| Connectivity: | CANbus, Ethernet, I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 155 |
| Program Memory Size: | 2MB (2M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 592K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 36x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 208-BGA |
| Supplier Device Package: | 208-MAPBGA (17x17) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SPC5668GF1AVMGR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44TQFP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SPDIP
IC MCU 8BIT 16KB OTP 28DIP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 208MAPBGA
DIODE GEN PURP 100V 2A DO15