
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16LX MB90545G |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Core Processor: | F²MC-16LX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, SCI, Serial I/O, UART/USART |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 81 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8/10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-BQFP |
| Supplier Device Package: | 100-QFP (14x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CY90F546GSPF-GE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44TQFP
IC MCU 16BIT 1MB FLASH 64TQFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64LQFP
CAP CER
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
DC DC CONVERTER 12V 12V 12V 35W
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V