
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 24F |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 18 |
| Program Memory Size: | 16KB (5.5K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 512 x 8 |
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 12x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 20-VQFN (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3300 |
Current price of PIC24F16KL401T-I/MQ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, 16 BIT
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28DIP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20VQFN
IC FPGA VIRTEX UP LP 2577SBGA
LED XLAMP WHITE 2SMD
PATCH PANEL, 72 PORT, ANGLED, AL