
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33CK, Functional Safety (FuSa) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 100MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, QEI, Smart Card, WDT |
| Number of I/O: | 21 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 12x12b; D/A 3x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-UQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-UQFN (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DSPIC33CK64MP102-E/2N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20DIP
IC MCU 16BIT 256KB MROM 100QFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64TQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28UQFN
M83513/03-E01C, MCKS-C2-B-31P6G1
ROUTER GSM HSPA SCR