
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XS1 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | XCore |
| Core Size: | 32-Bit 8-Core |
| Speed: | 500MIPS |
| Connectivity: | Configurable |
| Peripherals: | - |
| Number of I/O: | 64 |
| Program Memory Size: | 64KB (16K x 32) |
| Program Memory Type: | SRAM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | - |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 0.95V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 128-TQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 128-TQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 90 | ||
| 180 | ||
| 270 | ||
| 540 |
Current price of XS1-L8A-64-TQ128-C5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64UFBGA
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP
CAP CER 0805 5.6PF 25V ULTRA STA
IC MCU 32BIT 64KB SRAM 128TQFP
LED WHITE LM302B
OPAQUE WINDOW FOR MEDIAF