
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C8051F81x |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Core Processor: | 8051 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 25MHz |
| Connectivity: | SMBus (2-Wire/I²C), SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Cap Sense, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Number of I/O: | 17 |
| Program Memory Size: | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 16x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 24-QSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of C8051F813-GUR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28UQFN
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 68QFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24QSOP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFP
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 32TQFN
IC FLSH 64GBIT MMC 52MHZ 100LBGA