
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G1F |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, IrDA, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 25 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 4K x 8 |
| RAM Size: | 5.5K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 13x8/10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-LQFP |
| Supplier Device Package: | 32-LQFP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F11BBEGFP#10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 64VQFN
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP
TVS DIODE 25.6V 41.5V DO204AL
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 32LQFP
COPPER PATCH CORD, CATEGORY 6 PE
PATCHCORD CAT6F CMR RED 3FT