
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STM32F1 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | DMA, PDR, POR, PVD, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Number of I/O: | 51 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 16x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of STM32F102RBT6TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100WLCSP
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48LQFP
CONN TERM STRIP 11 POLES 8MM
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
XTAL OSC TCXO 16.3840MHZ LVCMOS