
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STM32F4 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 84MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 36 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.7V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 10x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 49-UFBGA, WLCSP |
| Supplier Device Package: | 49-WLCSP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of STM32F401CCY6BTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 576KB FLASH 144LQFP
IC MCU 8BIT 16KB OTP 28SSOP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 49WLCSP
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY