
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Z8® GP™ |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | Z8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | HLVD, POR, WDT |
| Number of I/O: | 24 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 237 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 5.5V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ZGP323HEH2816C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 32VQFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN
IC MCU 32BIT 576KB FLASH 144LQFP
IC MCU 8BIT 16KB OTP 28SSOP
CABLE ASSEMBLY
NK COPPER PATCH CORD, CATEGORY 6