
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, SAM HA1, Functional Safety (FuSa) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus SBC, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 19 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 512 x 8 |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 0V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 6x12b; D/A 1x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Mounting Type: | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 32-VQFN (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ATSAMHA1E14A-MBT-BVAO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN
IC MCU 32BIT 3MB FLASH 100LFQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 32VQFN
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
12-FIBER OM3 HD FLEX INDOOR SMAL
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM