
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCF5445x |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | Coldfire V4 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 240MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals: | DMA, WDT |
| Number of I/O: | 132 |
| Program Memory Size: | - |
| Program Memory Type: | ROMless |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.35V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 256-LBGA |
| Supplier Device Package: | 256-MAPBGA (17x17) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MCF54451VM240J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64QFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8QFN
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40QFN
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 80LQFP
4PC FLX GW SET -METRIC
COPPER PATCH CORD, CAT 6A, BLACK