
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 18Q |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 64MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 25 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 256 x 8 |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x10b; D/A 1x5b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-QFN (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1600 |
Current price of PIC18F25Q10T-I/ML is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8QFN
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28QFN
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28QFN
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 80LQFP
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V
SENSOR CURRENT XFMR 30A AC