
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STM8A |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | STM8A |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 25 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 7x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2940 |
Current price of STM8AF6266UAY is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100ETQFP
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 176LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32VFQFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32LQFP
CAT 6A 28AWG SHIELDED PATCH CORD
KNOB KNURLED W/SKRT 0.125" PLAST