
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G14 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 64 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 24K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 17x8/10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-LQFP |
| Supplier Device Package: | 80-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F104MJAFA#10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 176LFBGA
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 288KB FLASH 100LQFP
PLASTIC WING SCREW, STEEL STUD
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80LQFP
CONN F PLUG STR 100/PK
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP