
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 32MM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | MIPS32® microAptiv™ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 25MHz |
| Connectivity: | IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB, USB OTG |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 38 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 17x10/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-UFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 48-UQFN (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3300 |
Current price of PIC32MM0128GPM048T-I/M4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20QFN
IC MCU 16BIT 100QFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64VQFN
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48UQFN
STRATIX DEVICE FAMILY, FIELD PRO
DIODE GEN PURP 800V 1A MELF
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V