
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S32K |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4F |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 80MHz |
| Connectivity: | CANbus, Ethernet, FlexIO, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 128 |
| Program Memory Size: | 2MB (2M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 4K x 8 |
| RAM Size: | 256K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 32x12b SAR; D/A 1x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 |
Current price of FS32K148HET0CLQT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 100LQFP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28QFN
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP
TVS DIODE 22V 46.6V DO204AC
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
IC SUPERVISOR 2 CHANNEL 8SOIC
WR RAT COMB STBY 19MM