
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | W78 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | 8052 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, UART/USART |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 36 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.4V ~ 5.5V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 240 |
Current price of W78E058DPG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DFN
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 14TSSOP
IC VIDEO SYNC SEPARATOR 16SOIC
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 20TSSOP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC
COPPER PATCH CORD, CAT 6A, GREEN