
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | dsPIC™ 33EP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 70 MIPs |
| Connectivity: | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, QEI, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 21 |
| Program Memory Size: | 32KB (10.7K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 16 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 6x10b/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-QFN-S (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1600 |
Current price of DSPIC33EP32MC502T-I/MM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 20SSOP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 40HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFN
IC REG LINEAR POS ADJ 1A SOT223
SILICONE -116 O-RING
LED INDICATION SMD