
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, PIC® 32MX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | MIPS32® M4K™ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 25 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 12x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 36-VFTLA Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 36-VTLA (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3300 |
Current price of PIC32MX150F128CT-V/TL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144TFBGA
IC MCU MICOM FLASH 100QFP
CAP CER 2500PF 7.5KV Z5U RADIAL
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 36VTLA
54HC4060E
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H