
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 32MX |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | MIPS32® M4K™ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 80MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 85 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 128K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 28x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 124-VFTLA Dual Rows, Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 124-VTLA (9x9) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 120 |
Current price of PIC32MX470F512L-V/TL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20VQFN
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 36WFLGA
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 124VTLA
MAGNITUDE COMPARATOR
DIODE SCHOTTKY 20V 2A SUB SMA
IC MCU 8BIT 4KB MROM 64QFP