
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 18J |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 16 |
| Program Memory Size: | 32KB (16K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 3.8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.15V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 10x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-QFN (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of PIC18F25J11-I/ML is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14DIP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP
CAP CER 1UF 4V X5R 0402
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H