
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 24F |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, PMP/PSP, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 84 |
| Program Memory Size: | 64KB (22K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 24x10/12b; D/A 1x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-TQFP |
| Supplier Device Package: | 100-TQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 238 |
Current price of PIC24FJ64GB410-I/PT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD
SWITCH TOGGLE 3PDT 10A 125V
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP
N-SP/MCX-SJ G316D 2M