
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G14 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 64 |
| Program Memory Size: | 192KB (192K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 20K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 17x8/10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-LQFP |
| Supplier Device Package: | 80-LFQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F104MHAFB#10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU FLASH MICOM-0.35 100QFP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SSOP
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 80LFQFP
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 20LSSOP
DIODE GEN PURP 1KV 400A DO200
ADAPTER