
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FR MB91520 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | FR81S |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 80MHz |
| Connectivity: | CANbus, CSIO, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 76 |
| Program Memory Size: | 1.0625MB (1.0625M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 64K x 8 |
| RAM Size: | 136K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 37x12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB91F526FSCPMC-GTE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100QFP
IC MCU 8BIT 1KB OTP 18SOIC
IC MCU 8BIT 32KB OTP 28DIP
IC MCU 32B 1.0625MB FLSH 100LQFP
74LS469ANS
CABLE 4COND 16AWG RED
IC CLK TRANSLATOR 2CH 144LBGA