
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Z8® GP™ |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | Z8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | HLVD, POR, WDT |
| Number of I/O: | 24 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 237 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ZGP323LSP2832C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 68PLCC
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP
IC MCU 8BIT 32KB OTP 28DIP
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC
0935 614 105/2M
CBL RJ45-RJ45 11.5F-BLK