
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, SPC56 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | e200z0h |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 123 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 36x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SPC560B50L5B4E0X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44PLCC
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 8KB OTP 20DIP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP
CONN INSULATOR HSG 40POS 1.27MM
OM4 12F TRUNK LSZH PANMPO F TYP
MICRO 15C P 120" YEL FLOAT