
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16LX MB90340 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16LX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, POR, WDT |
| Number of I/O: | 80 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x8/10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-BQFP |
| Supplier Device Package: | 100-PQFP (14x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB90F349CAPQCR-GSE2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44TQFP
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 38TSSOP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LFQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100PQFP
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE