
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ST7 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | ST7 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | SCI, SPI |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 32 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 12x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 42-SDIP (0.600", 15.24mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ST72F324BJ4B5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
IC MCU 120LQFP
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 42SDIP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144PQFP
COPPER PATCH CORD, CAT 6A, VIOLE
CBL RJ45-RJ45 12.5F-YEL