
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STR7 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | ARM7® |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 36MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 112 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LFBGA |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of STR735FZ2H6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC
IC MCU 32BIT ROMLESS 176LFQFP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 34SOIC
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144BGA
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL