
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Hercules™ RM4 ARM® Cortex®-R4 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-R4F |
| Core Size: | 16/32-Bit |
| Speed: | 220MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, LINbus, MibSPI, SCI, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 64 |
| Program Memory Size: | 3MB (3M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 64K x 8 |
| RAM Size: | 256K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.14V ~ 1.32V |
| Data Converters: | A/D 24x12b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of XRM48L952PGET is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144TQFP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20VQFN
IC MCU 8BIT 4KB MROM 80LQFP
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SPDIP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 30SSOP
IC MCU 16/32BIT 3MB FLSH 144LQFP
IC TELECOM INTERFACE 100TQFP