
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 18K |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 22 |
| Program Memory Size: | 16KB (8K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 256 x 8 |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 14x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 28-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC18LF24K50-E/SO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 32KB OTP 40DIP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44LQFP
IC MCU 8BIT 16KB OTP 20SOIC
DIODE STD SMB 1300V 2A
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP
IC CPLD 128MC 7.5NS 100MBGA
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC