
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | R8C/3x/32M |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | R8C |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SIO, SSU, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, Voltage Detect, WDT |
| Number of I/O: | 15 |
| Program Memory Size: | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 4x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 20-LSSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F21322MDSP#U0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB MROM 144LQFP
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 100TQFP
STEEL FLAT KNURLED NUT THRU HOLE
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 30LSSOP
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20LSSOP
DECI-CENTER JUMPERS 8POS