
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPC56xx Qorivva |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | e200z0h |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 121 |
| Program Memory Size: | 768KB (768K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 64K x 8 |
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 15x10b, 5x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PPC5605BCLQ48 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT ROMLESS 40PDIL
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32SDIP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 144LQFP
MC 4P MFE 20' 18/4 PVC N-M
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 32.81'