
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ST7 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | ST7 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | I²C, SCI, USB |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 19 |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 384 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 32-SDIP (0.400", 10.16mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ST72F63BK1B1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 768KB FLSH 144LFQFP
IC MCU 8BIT ROMLESS 40PDIL
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32SDIP
IC INTERFACE SPECIALIZED 48TQFN
RSRK 301-741/20F