
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Encore!® XP® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | eZ8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 31 |
| Program Memory Size: | 48KB (48K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of Z8F4821VN020SC00TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100PQFP
VOLTAGE REFERENCE
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44PLCC
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM