
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M683xx |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | CPU32 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, SCI, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 15 |
| Program Memory Size: | - |
| Program Memory Type: | ROMless |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 132-BQFP Bumpered |
| Supplier Device Package: | 132-PQFP (24.13x24.13) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MC68332ACFC16B1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100PQFP
IC MCU 8BIT 32KB MROM 30SSOP
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
QN CABLE ASSEMBLY, CAT 6A (SD),