
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SAM4S |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 120MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, Memory Card, SPI, SSC, UART/USART, USB |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 47 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.62V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 11x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ATSAM4S4BA-AN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFP
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44TQFP
IC MCU 32BIT 256KB MROM 144LQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP
COPPER PATCH CORD, CAT 5E (SD),
ENET MMJ RJ45/RJ45 20M
QN PLUG PACK ASMBLY, 6 PACK, BU