
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 18F |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 32 |
| Program Memory Size: | 24KB (12K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 256 x 8 |
| RAM Size: | 1408 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.2V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-TQFP |
| Supplier Device Package: | 44-TQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC18F4539T-E/PT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB MROM 144LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24VQFN
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 100LQFP
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44TQFP
SELEC. OPR.22 MM3 POS. NON ILL.
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL