
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX MB96390 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LCD, LVD, LVR, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 76 |
| Program Memory Size: | 160KB (160K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 11x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB96F395RSAPMC-GS-N2E2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 113BGA
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LFQFP
IC MCU 8BIT 16KB OTP 20DIP
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 100LQFP
IMVP7 CPU AND GRAPHICS CONTROLLE
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
IC MCU 16/32BIT 1.06MB FLASH